Wspieranie dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Jak pomóc uczniom radzić sobie z trudnymi emocjami?
Wśród kierunków polityki oświatowej Państwa wskazanych przez MEN na rok szkolny 2024/25 znajdziemy zapis: „Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego”. Umiejętność radzenia sobie z emocjami to jeden z najważniejszych czynników protekcyjnych zachowań niepożądanych, problemów emocjonalnych i psychicznych u dzieci i nastolatków.
To dlatego w dn. 30 września, zapraszamy Państwa na szkolenie: „Wspieranie dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Jak pomóc uczniom radzić sobie z trudnymi emocjami?”.
Celem szkolenia jest uświadomienie roli dbałości o emocje w zapobieganiu zachowaniom niepożądanym, problemom emocjonalnym i psychicznym, zwiększenie wiedzy wychowawców i nauczycieli, opiekunów na temat natury reakcji emocjonalnych u dzieci, młodzieży i dorosłych, poszerzenie umiejętności uczenia młodych ludzi regulowania nieprzyjemnych stanów emocjonalnych.
W programie znajdą Państwo m.in. następujące zagadnienia:
- Emocje, ich natura i rola w życiu człowieka.
- Wspieranie uczniów w trudnych emocjach – zarządzanie emocjami w grupie, rola akceptowania, nazywania i poszukiwania akceptowalnych form ekspresji różnych stanów emocjonalnych.
- Napad emocjonalny – kroki postępowania w przypadku silnego pobudzenia emocjonalnego związanego z lękiem lub złością.
- Większy spokój w sobie – krótkie sposoby wyciszania emocji własnych przez dorosłego.
Szkolenie poprowadzi: Małgorzata Łuba -psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, suicydolog. Współautorka poradnika dla nauczycieli „Samouszkodzenia, zrozumieć aby zapobiec”, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej, członek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie do Spraw Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia (więcej w załączniku program i prelegentka).
Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do filmu z nagranego szkolenia, którego integralną częścią jest prezentacja (dostęp na 30 dni) oraz materiały szkoleniowe.
Szkolenie online (webinarium) odbędzie się 30 sierpnia 2024 r. w godzinach 12.30 – 15.00
Udział w szkoleniu opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.
Koszt udziału w szkoleniu to 259 zł netto. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do 28.09 br. na adres email wskazany w formularzu.
WEBINARIUM KROK PO KROKU
1) Do 28 września br. przyślij skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego na adres: biuro@profilaktycznie.pl, podaj w nim swój e-mail (warunek konieczny).
2) Na wskazany e-mail otrzymasz link do wydarzenia ( maksymalnie do godziny 15.00 w dniu roboczym poprzedzającym dzień szkolenia) oraz hasło. Uwaga! Jeden link pozwala na odtworzenie transmisji tylko na jednym urządzeniu jednocześnie. Prosimy nie udostępniać linku transmisyjnego innym, ponieważ może to skutkować brakiem dostępu do transmisji
3) Po kliknięciu w link, otworzy się strona startowa na której należy podać swoje imię i prawidłowy adres mailowy oraz hasło.
4) Po podaniu danych i kliknięciu WEJDŹ otworzy się strona poczekalni z programem i opisem prelegentów oraz zegarem odliczającym czas do godziny 12.30 w dn. 30 września br. czyli czasem rozpoczęcia wydarzenia. To na tej stronie odbędzie się wydarzenie. W każdej chwili mogą Państwo do niego wrócić klikając link z maila.
5) W czasie trwania webinarium istnieje możliwość zadawania pytań w formie czatu, odpowiedzi będą udzielane w trakcie i po szkoleniu.