Rodzice, dyrekcja i nauczyciele. Jak budować współpracę i partnerstwo na rzecz dziecka?

Szkoła nie może się rozwijać bez świadomego i aktywnego udziału rodziców. To dlatego Ośrodek Edukacji Profilaktycznie.pl  zaprasza  do udziału w konferencji  „Rodzice, dyrekcja i nauczyciele. Jak budować współpracę i partnerstwo na rzecz dziecka?”. Konferencja odbędzie się 27.04.2017 w Poznaniu, w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 12 (w pobliżu CH Stary Browar) .

Rodzic i nauczyciel partnerem fot. Pixabay

 

W trakcie pierwszego wykładu  dowiedzą się Państwo, jak zbudować kapitał do współpracy pomiędzy rodzicem a nauczycielem, jak unikać stereotypów? W jaki sposób rodzic powinien wspierać autorytet nauczyciela a nauczyciel rodzica? Jakie korzyści, bariery i efekty może przynieść taka współpraca?

W części praktycznej dowiedzą się Państwo:

–  jak wykorzystać pozyskiwanie informacji od rodziców do budowania zmian w szkole?

–  jak do tego wykorzystać moduł ankiety  w dzienniku elektronicznym?

–  jak wdrażać zmiany ? – plan pracy metodą open space.

–  jaką rolę pełni w szkole prawidłowy system informacji i odrębna przestrzeń dla rodzica?

– jak zbudować wspólne działanie przy budowaniu koncepcji pracy szkoły, edukacji zawodoznawczej czy organizacji szkolnych wydarzeń?

Udział w  konferencji opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.

Konferencja rozpoczyna się o godz. 10.00 a kończy o godzinie 14.00 Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, serwis kawowy, obiad oraz certyfikat poświadczający udział w konferencji. W przypadku wyczerpania limitu miejsc, o zakwalifikowaniu na konferencję decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do 25 kwietnia br. , na adres email wskazany w formularzu.

Prelegenci:

dr Daria Hejwosz – Gromkowska – pedagog, adiunkt na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doradca i członek Rady Naukowej projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

Anita Plumińska – Mieloch –  Dyrektor Gimnazjum, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego, praktyk, autor podręczników i innowacji pedagogicznych. W 2016 roku szkoła w której jest dyrektorem została wskazana przez komisję konkursową Urzędu Marszałkowskiego jako: „Wielkopolska Szkoła Roku”. 

Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje poniżej:

Zaproszenie >>>

Program i prelegenci >>>

Formularz zgłoszeniowy >>>

Informacje organizacyjne >>>