Przygotowanie do udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w roku szkolnym 2023/2024 – rekomendowana przez MEiN dokumentacja

Szanowna Dyrekcjo,

Początek roku to czas na zaplanowanie i przygotowanie do udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. To istotne także dlatego, że w dn. 28 czerwca br. w związku z pracami grupy roboczej powołanej w ramach „Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty”, w MEiN zostały opracowane materiały robocze zawierające wykazy dokumentów, których obowiązek prowadzenia w szkołach i placówkach wynika wprost z przepisów prawa oświatowego.

To, dlatego zapraszamy Państwa na szkolenie „Przygotowanie do udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w roku szkolnym 2023/2024 – rekomendowana przez MEiN dokumentacja”.

W czasie szkolenia omówione zostaną m.in. zagadnienia dotyczące:

  1. Przepisów dotyczących organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  2. Zasad właściwej organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  3. Prawidłowego dokumentowania pracy nauczycieli udzielających pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  4. W ostatniej części szkolenia planujemy sesję pytań i odpowiedzi.

Serdecznie zapraszamy, w dniu 19 września br. o godz. 13.00 na szkolenie online:

„Przygotowanie do udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w roku szkolnym 2023/2024 – rekomendowana przez MEiN dokumentacja”.

Szkolenie przygotowały Anita Plumińska – Mieloch, Dyrektor Zespołu Szkół (szkoła podstawowa i liceum z oddziałami dwujęzycznymi) oraz Joanna Brzoskowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Gdańsku. Szkolenie poprowadzi Anita Plumińska-Mieloch. Więcej o autorkach szkolenia w załączniku: program i autorki szkolenia.

Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do filmu z nagranego szkolenia, którego integralną częścią jest prezentacja (dostęp na 30 dni) oraz wzory prezentowanych w czasie szkolenia dokumentów (w pliku Word).

Szkolenie online (webinarium) odbędzie się 19 września 2023 r. w godzinach 13.00 – 15.00.

Udział w szkoleniu opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.

Koszt udziału w szkoleniu to 219 zł netto.  Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do 18 września br. na adres email wskazany w formularzu

WEBINARIUM KROK PO KROKU

1) Do 18 września br. przyślij skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego na adres: biuro@profilaktycznie.pl, podaj w nim swój e-mail (warunek konieczny).

2) Na wskazany e-mail otrzymasz link do wydarzenia (maksymalnie do godziny 14.00 w dniu roboczym poprzedzającym dzień szkolenia) oraz hasło. Uwaga! Jeden link pozwala na odtworzenie transmisji tylko na jednym urządzeniu jednocześnie. Prosimy nie udostępniać linku transmisyjnego innym, ponieważ może to skutkować brakiem dostępu do transmisji.

3) Po kliknięciu w link, otworzy się strona startowa na której należy podać swoje imię i prawidłowy adres mailowy oraz hasło.

4) Po podaniu danych i kliknięciu WEJDŹ otworzy się strona poczekalni z programem i opisem prelegentów oraz zegarem odliczającym czas do godziny 13.00 w dn. 19 września  br., czyli czasem rozpoczęcia wydarzenia.  To na tej stronie odbędzie się wydarzenie. W każdej chwili mogą Państwo do niego wrócić klikając link z maila.

5) W czasie trwania webinarium istnieje możliwość zadawania pytań w formie czatu, odpowiedzi będą udzielane w trakcie i po szkoleniu.

Więcej informacji i formularz znajdą Państwo w poniższych załącznikach

Zaproszenie

Program i prelegent

Formularz zgłoszeniowy

Informacje organizacyjne