Przewidziana przepisami prawa, dokumentacja pomocy p-p i standardów ochrony małoletnich w szkole ogólnodostępnej

Ośrodek Edukacji Profilaktycznie.pl zaprasza na szkolenie związane z realizacją kierunków polityki oświatowej Państwa (zadanie wskazane jako „Podnoszenie jakości edukacji włączającej  i  umiejętności pracy z  zespołem zróżnicowanym) oraz niezbędną do przeprowadzenia ewaluacją standardów ochrony małoletnich.

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad prowadzenia dokumentacji udzielanej pomocy p-p , przedstawienie  konkretnych rozwiązań pomocnych w pracy dyrektora szkoły, specjalistów w tym pedagoga specjalnego oraz nauczycieli  współorganizujących  kształcenie specjalne. Uczestnicy otrzymają materiały obejmujące m.in. druk powiadomienia o ustalonych formach pomocy, zgodę rodzica lub pełnoletniego ucznia na udział w zajęciach specjalistycznych , przykładowy IPET  dla ucznia z autyzmem/zespolem Aspergera, wzór zawiadomienia o posiedzeniu zespołu d/s IPET i WOPFU, oraz wzory dokumentów związanych ze standardami ochrony małoletnich.

W czasie szkolenia omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:

1.Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w planie pracy szkoły.

2.Dokumentacja dyrektora i wychowawcy związana z ppp

3.Plan pracy zespołu p-p.

4.Prowadzenie indywidualnych teczek dla uczniów.

5.Dokumentacja pracy nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne.

6.Opracowywanie ipet i wopfu.

7.Dokumentowanie oceny efektywności prowadzonej p-p i zindywidualizowanej ścieżki kształcenia

8.Dokumentacja związana z pomocą p-p, która nie wynika z prawa oświatowego.

9.Dokumentacja niezbędna dla ewaluacji standardów ochrony małoletnich.

Serdecznie zapraszamy, w dniu 28 listopada br. o godz 9.00 na szkolenie online:

„Przewidziana przepisami prawa, dokumentacja pomocy p-p i standardów ochrony małoletnich w szkole ogólnodostępnej.”

Szkolenie przygotowały Anita Plumińska – Mieloch, Dyrektor Zespołu Szkół (szkoła podstawowa i liceum z oddziałami dwujęzycznymi) oraz Joanna Brzoskowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Gdańsku. Więcej o autorkach szkolenia w załączniku: program i autorki szkolenia.

Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do filmu z nagranego szkolenia, którego integralną częścią jest prezentacja (dostęp na 30 dni) oraz wzory prezentowanych w czasie szkolenia dokumentów (w pliku Word).

Szkolenie online (webinarium) odbędzie się 27 listopada 2024 r. w godzinach 9.00 – 11.00

Udział w szkoleniu opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.

Koszt udziału w szkoleniu to 239 zł netto.  Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do 28 listopada br. na adres email wskazany w formularzu.

WEBINARIUM KROK PO KROKU

1) Do 27 listopada br. przyślij skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego na adres:

biuro@profilaktycznie.pl, podaj w nim swój e-mail (warunek konieczny).

2) Na wskazany e-mail otrzymasz link do wydarzenia (maksymalnie do godziny 15.00 w dniu roboczym poprzedzającym dzień szkolenia) oraz hasło. Uwaga! Jeden link pozwala na odtworzenie transmisji tylko na jednym urządzeniu jednocześnie. Prosimy nie udostępniać linku transmisyjnego innym, ponieważ może to skutkować brakiem dostępu do transmisji.

3) Po kliknięciu w link, otworzy się strona startowa na której należy podać swoje imię i prawidłowy adres mailowy oraz hasło.

4) Po podaniu danych i kliknięciu WEJDŹ otworzy się strona poczekalni z programem i opisem prelegentów oraz zegarem odliczającym czas do godziny 9.00 w dn. 28 listopada  br., czyli czasem rozpoczęcia wydarzenia.  To na tej stronie odbędzie się wydarzenie. W każdej chwili mogą Państwo do niego wrócić klikając link z maila.

5) W czasie trwania webinarium istnieje możliwość zadawania pytań w formie czatu, odpowiedzi będą udzielane w trakcie i po szkoleniu.

Zaproszenie

Program i prelegent

Formularz zgłoszeniowy

Informacje organizacyjne