Organizacja i zarządzanie pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole z uwzględnieniem wyzwań nauczania zdalnego. Perspektywa dyrektora, pedagoga i psychologa_28.04
W dniu 3 lipca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej Państwa na rok szkolny 2020/2021. Wśród kierunków realizacji polityki oświatowej państwa wskazano: „Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.”
To, dlatego zapraszamy Państwa na szkolenie „Organizacja i zarządzanie pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole z uwzględnieniem wyzwań nauczania zdalnego. Perspektywa dyrektora, pedagoga i psychologa szkolnego”. W ramach szkolenia dowiedzą się Państwo jak organizować i zarządzać pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkołach po zmianach prawnych. Dowiedzą się Państwo co należy do zadań pedagoga, psychologa a co do dyrektora szkoły. Uzyskają Państwo wiedzę jak poprawnie prowadzić dokumentację udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Serdecznie zapraszamy, w dniu 28 kwietnia br. na szkolenie online:
„Organizacja i zarządzanie pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole z uwzględnieniem wyzwań nauczania zdalnego. Perspektywa dyrektora, pedagoga i psychologa szkolnego”
W czasie szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące:
- Zadań dyrektora szkoły w zakresie organizacji i zarządzania pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole.
- Zasad powoływania koordynatora i zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zarządzeń /planu pracy szkoły wraz z ich obowiązkami.
- WOPFU i IPET – budowa, kalendarz działań, zespół . Zmiany spowodowane nauczaniem zdalnym.
- Kwestie związane z monitorowaniem udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
- Wpływu rekomendacji z monitorowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej na plan pracy szkoły.
- Pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły.
- Dokumentowania pomocy psychologiczno pedagogicznej – rozwiązania praktyczne.
Szkolenie poprowadzą Joanna Brzoskowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Gdańsku oraz Anita Plumińska – Mieloch, Dyrektor Zespołu Szkół (szkoła podstawowa i liceum z oddziałami dwujęzycznymi). Więcej o prelegentach w załączniku: program i prelegenci.
Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do filmu z nagranego szkolenia, którego integralną częścią jest prezentacja (dostęp na 30 dni) oraz wzory prezentowanych w czasie szkolenia dokumentów (w pliku Word).
Szkolenie online (webinarium) odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godzinach 12.00 – 14.00.
Udział w szkoleniu opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.
Koszt udziału w szkoleniu to 169 zł netto. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać maksymalnie do 27 kwietnia br. na adres email wskazany w formularzu.
WEBINARIUM KROK PO KROKU
1)Maksymalnie do 27 kwietnia br. przyślij skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego na adres: biuro@profilaktycznie.pl, podaj w nim swój e-mail (warunek konieczny).
2) Na wskazany e-mail otrzymasz link do wydarzenia ( maksymalnie do godziny 14.00 w dniu poprzedzającym dzień szkolenia) oraz hasło.
3) Po kliknięciu w link, otworzy się strona startowa na której należy podać swoje imię i prawidłowy adres mailowy oraz hasło.
4) Po podaniu danych i kliknięciu WEJDŹ otworzy się strona poczekalni z programem i opisem prelegentów oraz zegarem odliczającym czas do godziny 12.00 w dn. 28 kwietnia br. czyli czasem rozpoczęcia wydarzenia. To na tej stronie odbędzie się wydarzenie. W każdej chwili mogą Państwo do niego wrócić klikając link z maila.
5) W czasie trwania webinarium istnieje możliwość zadawania pytań w formie czatu, odpowiedzi będą udzielane w trakcie i po szkoleniu.
Pełna informacja o szkoleniu znajduje się w załącznikach poniżej: