Obowiązki i zadania nauczyciela współorganizującego kształcenie w systemie organizacji i zarządzania pomocą p-p, przykładowe dobre praktyki
Wśród zadań określonych na rok 2024/25 przez Ministra Edukacji Narodowej z zakresu nadzoru pedagogicznego wskazano m.in. „Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.”.
Nauczyciel współorganizujący kształcenie stał się ważnym ogniwem systemu oświaty w systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jego funkcjonowanie, obowiązki i zadania częściowo regulowane są odgórnie na poziomie rozporządzenia ministerialnego, inne określa dyrektor danej placówki. Szkoły borykają się z dużą rotacją na stanowisku nauczyciela współorganizującego kształcenie.
To, dlatego w dniu 04.12.2024 w godz. 12.30 – 14.30 zapraszamy Państwa na spotkanie online:
„Obowiązki i zadania nauczyciela współorganizującego kształcenie w systemie organizacji i zarządzania pomocą p-p, przykładowe dobre praktyki.”
W trakcie szkolenia autorka szkolenia Joanna Brzoskowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Gdańsku wraz z dyrektor Zespołu Szkół Anitą Plumińską – Mieloch (więcej w załączniku prelegentki i program) poruszą następujące tematy:
- Obowiązki nauczyciela współorganizującego wynikające z przepisów prawa .
- Realizacja zaleceń pomocy p-p zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjal nego – przykładowe rozwiązania .
- Współpraca między nauczycielem współorganizującym a nauczycielami przedmiotu i pedagogiem specjalnym.
- Rolę nauczyciela współorganizującego przy opracowywaniu IPET i WOPFU.
- Zasady przydziału obowiązków dla nauczyciela współorganizującego.
- Nauczyciel współorganizujący, a praca w zespole przedmiotowym.
- Współpraca nauczyciela współorganizującego z rodzicami ucznia .
- Dokumentacja pracy nauczyciela współorganizującego.
- Nauczyciel współorganizujący w systemie nadzoru pedagogicznego ( check-lista organizacji pracy nauczyciela ).
Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do filmu z nagranego szkolenia, którego integralną częścią jest prezentacja (dostęp na 30 dni) oraz wzory prezentowanych w czasie szkolenia dokumentów (w pliku Word).
Szkolenie online (webinarium) odbędzie się 4 grudnia br. w godzinach 12.30 – 14.30
Koszt udziału w szkoleniu to 239 zł netto. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do 3 grudnia br. na adres email wskazany w formularzu. Udział w szkoleniu opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.
WEBINARIUM KROK PO KROKU
1) Do 3 grudnia br. przyślij skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego na adres: biuro@profilaktycznie.pl, podaj w nim swój e-mail (warunek konieczny).
2) Na wskazany e-mail otrzymasz link do wydarzenia (do godziny 15.00 w dniu roboczym poprzedzającym dzień szkolenia) oraz hasło. Uwaga! Jeden link pozwala na odtworzenie transmisji tylko na jednym urządzeniu jednocześnie. Prosimy nie udostępniać linku transmisyjnego innym, ponieważ może to skutkować brakiem dostępu do transmisji.
3) Po kliknięciu w link, otworzy się strona startowa na której należy podać swoje imię i prawidłowy adres mailowy oraz hasło.
4) Po podaniu danych i kliknięciu WEJDŹ otworzy się strona poczekalni z programem i opisem prelegentów oraz zegarem odliczającym czas do godziny 12.30 w dn. 4 grudnia br. czyli czasem rozpoczęcia wydarzenia. To na tej stronie odbędzie się wydarzenie. W każdej chwili mogą Państwo do niego wrócić klikając link z maila.
5) W czasie trwania webinarium istnieje możliwość zadawania pytań w formie czatu, odpowiedzi będą udzielane w trakcie i po szkoleniu.