Jak zadbać o ważne relacje po powrocie do nauki stacjonarnej? Reintegracja dzieci i młodzieży po powrocie do szkół.
Szanowna Dyrekcjo,
Nowy rok szkolny to duże wyzwanie dla całej kadry pedagogicznej, w kontekście przywrócenia relacji na wszystkich szczeblach edukacji. W konsekwencji długotrwałej nauki zdalnej a tym samym izolacji społecznej pogorszyło się samopoczucie i zdrowie psychofizyczne wielu uczniów i nauczycieli. Izolacja wpłynęła na relacje uczeń – nauczyciel, zaburzyła poczucie przynależności do grupy uczniowskiej czy klasowej. Brak interakcji spowodował m.in. na brak motywacji do nauki, zanik relacji koleżeńskich, zanik zaufanie w relacji nauczyciel – uczeń.
To, dlatego zapraszamy Państwa na autorskie szkolenie, które poprowadzi prof. JACEK PYŻALSKI, pedagog specjalny, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Autor wielu publikacji dla nauczycieli.
Serdecznie zapraszamy, w dniu 12 października br. w godzinach 11.00 – 14.00 na szkolenie online:
„Jak zadbać o ważne relacje po powrocie do nauki stacjonarnej? Reintegracja dzieci i młodzieży po powrocie do szkół.”
W czasie szkolenia profesor Jacek Pyżalski odpowie na następujące pytania i zagadnienia:
- Jak zmieniły się relacje nauczyciel-uczeń i relacje rówieśnicze w czasie pandemii?
- Które grupy uczniów wymagają najwięcej uwagi?
- Jak konkretnie odbudowywać relacje nauczyciel-uczeń?
- Jak można reintegrować grupę rówieśniczą?
- W jakie pułapki można wpaść pracując z uczniami po powrocie?
Uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do filmu z nagranego szkolenia (dostęp na 30 dni) oraz materiały przygotowane przez prowadzącego.
Szkolenie online (webinarium) odbędzie się 12 października 2021 r. w godzinach 11.00 – 14.00.
Udział w szkoleniu opłacany ze środków publicznych jest zwolniony z VAT.
Koszt udziału w szkoleniu to 198 zł netto. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać do 11 października br. na adres email wskazany w formularzu. Liczba miejsc w spotkaniu jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
WEBINARIUM KROK PO KROKU
1)Maksymalnie do 11 października br. przyślij skan lub zdjęcie formularza zgłoszeniowego na adres: biuro@profilaktycznie.pl, podaj w nim swój e-mail (warunek konieczny).
2) Na wskazany e-mail otrzymasz link do wydarzenia ( maksymalnie do godziny 14.00 w dzień poprzedzający szkolenie br.) oraz hasło.
3) Po kliknięciu w link, otworzy się strona startowa na której należy podać swoje imię i prawidłowy adres mailowy oraz hasło.
4) Po podaniu danych i kliknięciu WEJDŹ otworzy się strona poczekalni z programem i opisem prelegentów oraz zegarem odliczającym czas do godziny 11.00 w dn. 12 października czyli czasem rozpoczęcia wydarzenia. To na tej stronie odbędzie się wydarzenie. W każdej chwili mogą Państwo do niego wrócić klikając link z maila.
5) W czasie trwania webinarium istnieje możliwość zadawania pytań w formie czatu, odpowiedzi będą udzielane w trakcie i po szkoleniu.